Верховна рада прийняла в першому читанні два законопроекти (№10062 та 9681), які стосуються автоматичного надання статусу учасника бойових дій (УБД). На їх базі буде створено спільний до другого читання.
• Військові зможуть набути статусу УБД в електронному вигляді не більш ніж за 6 днів.
• Підставою для набуття статусу УБД буде бойовий наказ командира про направлення до району проведення військових дій для виконання бойових завдань.
• Командир повинен подати цей наказ до Єдиного державного реєстру ветеранів війни не пізніше від 3 днів – в електронному чи паперовому вигляді.
• Далі військовослужбовцю оформлять електронну особисту картку УБД. Вона не потребуватиме додаткових документів.
• Така картка міститиме унікальний QR-код (або штрих-код), який відразу надходитиме на мобільний телефон військового та членів його сім’ї.
• Статусу УБД боєць набуватиме автоматично з моменту створення картки.